PRACOWNIA

„Chcąc nadać niepowtarzalną
strukturę oszczędnym, minimalistycznym formom, sięgam po takie techniki zdobnicze jak młotkowanie i grawerowanie.”
Agnieszka Rosa

RZEMIOSŁO

Biżuterię ROSA wykonujemy ręcznie w naszej autorskiej pracowni w Warszawie.

Współpracujemy także z mistrzami jubilerskimi z całej Polski oraz z Włoch. W zależności od potrzeb wykorzystujemy zarówno techniki zdobnicze znane od setek lat, jak i nowoczesne technologie – projekty 3D i wydruki laserowe. Dbając o najmniejsze szczegóły, prototypy biżuterii przygotowujemy wyłącznie w złocie. Tylko w ten sposób mamy pewność, że projekt spełni nasze oczekiwania. Szukamy nieoczywistych rozwiązań, nieustannie eksperymentujemy z formą i strukturą złota. Wszystko po to, by nasza biżuteria jeszcze piękniej odbijała światło.

 

SUROWCE

Złoto jest surowcem całkowicie odnawialnym.

Czysty pierwiastek jest odzyskiwany w procesie rafinacji np. kolekcjonerskich sztabek złota. W 95% używamy złota z recyklingu. Kamienie szlachetne pozyskujemy od certyfikowanych dostawców
z Europy. Materiały, z których korzystamy, podlegają recyklingowi.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Produkując lokalnie, ograniczamy ślad węglowy związany z transportem.

W trosce o środowisko świadomie unikamy nadprodukcji. W naszym flagowym butiku przy Wilczej 3 w Warszawie dostępne są głównie egzemplarze pokazowe. Biżuterię wykonujemy na zamówienie, nie posiadamy stanów magazynowych. Nasze sezonowe kolekcje wzajemnie się uzupełniają, dzięki temu ulubione modele można kolekcjonować latami i w zależności od potrzeb łączyć w dowolne zestawy.

LUDZIE

Jesteśmy rodzinną firmą, do której w związku z jej rozwojem dołączyła grupa przyjaciół.

Wierzymy, że największą wartością naszej firmy są ludzie, dlatego ważna jest dla nas życzliwa atmosfera i komfort pracy.

 

Współpracujemy z mistrzami jubilerskimi i rzemieślnikami z całej Polski i Włoch, m.in. artystami specjalizującymi się w technice rzeźbienia w kamieniu. To oni pomagają realizować nawet najbardziej śmiałe pomysły założycielki i projektantki marki Agnieszki Rosy.