O MARCE

W projektach Agnieszki Rosy
tradycyjna sztuka jubilerska spotyka się z nowoczesnością.

AGNIESZKA ROSA

„Biżuteria to dla mnie rodzaj amuletu, nośnik wspomnień, pamiątka przekazywana z pokolenia na pokolenie, jedna z najbardziej osobistych rzeczy, jakie można sobie wyobrazić.
Czuję wielką radość, kiedy klientki w taki właśnie sposób postrzegają

biżuterię ROSA i nie potrafią się z nią rozstać.”

Dla Agnieszki Rosy praca to największa z pasji. Marzenie o marce autorskiej biżuterii spełniła w 2012 roku, zaraz po
ukończeniu Architektury na Politechnice Warszawskiej. Zdobyte wykształcenie pozwala jej spojrzeć na projektowanie biżuterii z nowej, świeżej perspektywy.
Impulsów do tworzenia Agnieszka szuka m.in. w naturze i sztuce. W przyrodzie fascynują ją z jednej strony jej architektoniczna, wręcz matematyczna precyzja, z drugiej – płynność i organiczność. Z podziwem analizuje dzieła ulubionych artystów: Constantina Brancusiego, Karla Blossfeldta, Yvesa Kleina. Zawsze jednak unika dosłowności, nieustannie poszukując nowych rozwiązań.
Podczas tworzenia skupia się na rzemiośle i oryginalnych technikach
zdobniczych. To wszystko czyni jej projekty jeszcze bardziej wyjątkowymi.

Dzisiaj ROSA to rodzinna firma poszerzona o grupę przyjaciół, którzy dołączyli do niej wraz z rozwojem marki. Oprócz bliskich relacji opartych na zaufaniu łączą ich wspólne wartości, szacunek do przyrody i zaangażowanie społeczne. Sercem firmy są pracownia i atelier mieszczące się w zabytkowej kamienicy w centrum Warszawy. Agnieszka najdumniejsza jest z zespołu i tego, co udało im się wspólnie osiągnąć. Markę wielokrotnie doceniano na łamach takich tytułów, jak „Vogue”, „L’Officiel”, „Elle”. W 2020 roku zdobyła prestiżowe wyróżnienie Elle Style Awards w kategorii Moda. Biżuterię Rosa Chains noszą ikony stylu – Blanca Miro, Jen Wonders, Aimee Song.